View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 17:37:27
Dgilmour's Avatar
Dgilmour Dgilmour este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Buc, Romania
Date: 168cm, 55kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabesc prea mult la fata!

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Sincera sa fiu ma gandeam zilele astea sa deschid un subiect cu aceeasi tema,dar ma bucur ca l-a facut altcineva
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema,la fata am slabit foarte mult,nu mai am aceleasi trasaturi..Si mi-e foarte frica sa mai slabesc,cum spunea si slabuta de mai sus nu vreau sa fiu in postura de a alege dintre un corp frumos si o fata frumoasa.Si nu e vorba de oboseala,la mine chiar se vede ca nu mai am obrajorii aceia umflati de alta data.Eu cred ca trebuie spus stop slabirii si mai mult sport,dar nu e chiar asa usor..

Eu am facut in timpul asta mai mult cardio, care se intelege ca slabeste mult. Tu ce sport faci?
Crezi ca e mai bine sa facem exercitii cu greutati, sau de forta in orice caz, pentru zonele cu probleme, sau nici asa nu scapam de slabit la fata?
Dgilmour, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1538 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1021 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat