View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 17 sep 2010, 09:53:40
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Cristinei (CrisetenO)

Cristina, povestea ta m-a cam intristat. stau si ma gandesc, ca nici daca as vrea sa fac ca tine... nu as putea Dar daca as fi fost si eu in situatia ta...nu se stie E ingrozitor sa auzi ca cei din jur iti spun lucruri atat de urate
si cred ca bine ai facut ca nu i-ai mai bagat in seama pe cei care te-au "remarcat" abia la 50-60 de kg la urma urmei conteaza cel mai mult ce este in sufletul unui om. nu zic ca nu ar conta si partea estetica, dar intai trebuie sa cunosti o persoana ca sa iti dai cu parerea.
Si din cate am inteles multe persoane te cunosteau dar abia dupa ce ai ajuns de 60 de kg si-au dat seama ca "existi" persoanele astea nu merita nimic, asa ca nu ai pierdut absolut nimic....
Nu pot sa iti zic ca trebuie sa treci peste calvarul acesta, pentru ca imi imaginez ca este foarte greu. dar am sperante mari si am incredere in tine ca o sa reusesti o sa scapi de frica aceasta, o sa reusesti sa maresti numarul calorilor fara a-ti mai fi frica
Trebuie sa reusesti, mai ales pentru sanatatea ta
Ma bucur mult sa vad fete care isi recunosc situatia grava, si cer ajutor este un pas foarte important.
Iti doresc mult curaj, ambitie si rabdare. si o sa fie totul ok suntem alaturi de tine
Răspuns cu citat