View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 apr 2009, 10:42:29
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna dimineata!
( Asa m-au invatat ai mei ca se zice atunci cand e trecut de 12 noaptea)

Deschid acest jurnal pentru a ma motiva si a controla modul meu de viata.

Am incercat o serie de diete, majoritatea m-au dezamagit si nu au reusit decat sa imi tripleze surplusul de kg.
De la 69 de kg (cand ma vedeam grasa), am ajuns la 80 si de acolo, pe nesimtite la 91, pentru ca, intr-o clipa sa ma vad la 98.
A fost momentul in care am spus "STOP. Te despart doar 2 kg de numarul format din 3 cifre. 100 "

Astfel, am eliminat dulciurile pe care le consumam zilnic (chiar daca de multe ori erau doar biscuiti), mancaruri grase si gustarile tip alune, fistic, nuci pe care le consumam stand in fata TV-ului. Paine nu consumam decat ocazional si acum am scos-o si pe aceasta din alimentatie.

Am reinceput sa fac sport. Deocamdata fac gimnastica, pedalez acasa si merg pe jos cateva ore pe saptamana.

Imi doresc sa ajung iar la 63 kg, desi tare m-as multumi si cu 70 .

Nu stiu ce sa mai scriu acum, e tarziu si-s obosita, insa vroiam sa imi deschid acest jurnal cat mai repede, nu am mai avut rabdare pana maine.

In speranta de a gasi sprijin si de a ne ajuta reciproc cu sfaturi practice,
va invit cu drag alaturi de mine in calatoria spre o persoana mai sanatoasa, care sa nu mai gafaie cand urca 2 etaje sau fuge putin dupa autobuz.
Buna draga Luna. Foarte frumos nick (feminin )

Iti spun bine ai venit si iti doresc sa ai rezultate cat mai frumoase, noi iti vom fi alaturi si te vom ajuta in drumul tau.

Ma bucur ca vrei sa faci schimbari in viata ta. Si noi am incercat sute de diete, dar cu efecte de durata scurta, slabit, iar ingrasat... stii si tu...

Si eu am ajuns la 68 cu foarte putin efort: prajituri, baclava.

Un regim este foarte important sa fie combinat cu miscrae, orice tip de miscare. Si eu de ceva vreme fac gimnastica. Vreau sa merg la aquagym dar cand imi va permite buzunarul.

Pup. Si noi suntem cu tine.

PS: Sa ne spui ce papi zilnic, sa vedem unde faci bine, unde gresesti...


__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii