View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 13:59:04
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce sanse credeti ca am, in lupta cu celulita, cu aceste produse?

Citat:
Anterior postat de monica23 Vezi mesajul
Unul la mana, mi-am luat un ceai chinezesc antiadipos pe care il folosesc de doua ori pe zi dimineata si seara; doi, mi-am comandat de pe net un aparat anticelulita vacuum; 3, crema abraziva de dus si 4 gel anticelulitic.
Tre sa recunosc ca la birou stau jos cel putin 5 ore pe zi si incerc din tot sufletul sa beau 1.5 l de apa pe zi, timp de sport nu prea am sau nu imi fac.
Ce sanse credeti ca as putea sa am, astfel incat sa vad ceva rezultate?
Din punctul meu de vedere:
- Tu ai cumparat roti noi la masina. Totusi, daca nu repari masina si nu pui si carburant in ea, rotile alea sunt bune doar de pus in vitrina, pentru ca masina nu o sa te duca nicaieri;
- trebuie sa te hotarasti daca nu ai timp de sport sau nu vrei sa iti faci timp de sport; daca e prima varianta, fa un jurnal si sa o descoperi ca ai timp; daca este a doua varianta, oh well, este destul de clar;
- vrei sa se vada ceva rezultate sau vrei sa obtii rezultate? Una este sa dai 300 ron si sa te astepti sa se intample ceva (fara nici un alt efort suplimentar) si alta este sa iti doresti asta dar si sa incerci sa inveti cum.

Sfatul meu:
1. hotaraste-te ce vrei, luand in considerare eforturile dar si beneficiile
2. daca nu esti dispusa sa faci eforturi macar consulta jurnalele fetelor de aici poate reusesti sa indrepti alimentatia
3. daca esti dispusa sa faci eforturi fara rezultate 100% garantate, dai drumul la un jurnal si iti gasesti resurse (inclusiv timp) pentru tot

Eu as merge pe varianta 1+3.

PS: Aproape cel mai bun program ever inventat este "Abdomenul perfect in doar 8 minute pe zi". Totusi, mai bun decat el este "Abdomenul perfect in doar 7 minute pe zi". Pacat ca ambele sunt minciuni de marketing. Nu alege calea usoara, pentru ca nu exista.
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat