View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 19:52:09
MichelleLaFolle's Avatar
MichelleLaFolle MichelleLaFolle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 oct 2010
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Sunt in cautare...
Date: 166cm, 52.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de Bread Pitt Vezi mesajul
Slăbuţa a punctat foarte bine şi nu mai revin.
Eu aş amenda meniul tău şi din punctul de vedere al grupei sanguine. Nu cumva ai B III ?
Pentru că, în cazul ăsta chiar că e o jale mai mare decât a descoperit Slăbuţa.
Sunt interzise: măslinele, roşiile, porumbul, puiul. Cu desăvârşire !
Acum, nu e obligatoriu să ţii seama de grupa sanguină în alimentaţie, dar consumând în „contra” grupei, prima urmare e... îngrăşatul şi faptul că nu poţi slăbi. Şi nu-ţi explici de ce nu scad kilogramele, deşi munceşti la sală sau pe role în parc.

Chiar te rog să fii bună să ne spui ce grupă sanguină ai.
Ouuu , voi incerca sa ma indrept.Mi-e greu sa ajung pe calea cea dreapta brusc ,am incercat sa tin South Beach o saptamana si am clacat (pe langa faptul ca m-am simtit deosebit de obosita).

Grupa mea sanguina este A (II) , am citit putin despre alimentele pentru A (II) dar le respect doar in mare (nu prea imi amintesc exact la legume ce am voie si ce nu) , stiu ca carnea nu mi-e prea recomandata dar oricum nu ma omor dupa ea , din acest punct de vedere as putea perfect sa am o dieta lacto-ovo-vegetariana..
Problema mea este ca daca nu mananc glucide ma simt obosita ,si daca nu pot sa-mi permit un pic de dulce ma simt frustrata (cerealele alea simple nu-mi plac de nici o culoare , maxim Fitness care oricum sunt dulci ) si nu are rost sa adun frustrare ca apoi sa rabunesc.
Daca credeti ca se poate rezolva cumva in cazul meu ?
Va multumesc pentru raspunsuri
MichelleLaFolle, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1689 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1172 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 656 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat