View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 20 oct 2009, 15:24:32
madaEM's Avatar
madaEM madaEM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Date: 160cm, 47kg
Mesaje: 2.841
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?

incearca sa te mobilizezi...gandestete ca orice gurita de finetti iti face rau...ca te impiedica sa ajungi acolo unde vrei...de exemplu si eu eram obsedata de dulciuri...si inca sunt...dar de 1 saptamana si ceva nu am papat nimc dulce...desi fratele meu imi aduce in fiecare zi ...si mereu imi zice "hai ia si u jumate de elcler"(eclerul e moartea mea)sau isi ia cola in fiecare zi sau alte sucuri...da eu incerc sa nu pun gura pe ele....si ai sa vezi cand vei reusi sa nu mai papi dulciuri vei fi asa fericita si mandra de tine...si vei avea asa un sentiment de bine...sa stii ca merita toate sacrificiile astea...
iar in legatura cu sportul incepe sa mergi pe jos...cand prinzi o zi mai frumoasa...ca acuma e cam urat cu ploile asteasi mergi...ai sa vezi ca vei vrea sa mergi cat mai mult...eu d ieri mam apucat de zumba...tot de aici am aflat de el...u de ce nu incerci sa faci?este super distractiv si nu te vei plictisi...defapt nici nu simti ca faci miscare...ca faci aerobic...doar dansezi pe ritmuri foarte faine..si te distrezi

hai ca se poate....treci la munca ...si dute si arunca cutia de finetti....eu una asa am facut cu niste banane cu ciocolata...
Răspuns cu citat