View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 15:01:36
micutza1's Avatar
micutza1 micutza1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj pentru par roscat si ochi caprui inchis

Din punct de vedere cromatologic - parul roscat pielea maslinie ochii caprui sunt toate in armonie - o armonie calduroasa se numeste pentru ca toate aunt nuante calduroase.
Deci pentru a continua armonia - si machiajul ochilor trebuie sa fie tot in nuante calde.
daca am fi vorbit de un machiaj care sa puna in evidenta ochii am fi putut folosi verde si derivate.. insa nu este cazul in situatia de fata! Anumite culori trebuie sa stii cum sa le lucrezi si in ce caz astfel iese un esec total!
Rochia ne spui ca este roz ... insa exista multe nuante de roz... rozul poate fi atat calduros - cat si o nuanta rece ... Daca poti posta culoarea exact m-ar ajuta mult pentru ati spune cum sa te machiez. Sunt make up artist si cred ca impreuna vom gasi o solutie! De asemenea trebuie sa precizezi pentru ce parte a zilei este : dimineata zi seara ...
Astept raspunsul tau..
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
Răspuns cu citat