View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 17:23:49
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de Irina Costas Vezi mesajul
Buna Mailin,deci dak incetez activitatea inainte de a naste prin demisie sau desfiintarea postului,tot beneficiez de concediu pre si post natal dak am cel putin 1 luna venituri impozabile?Dar oare se iau in calcul veniturile impozabile doar din activitatile profesionale pt ca eu am un ap inchiriat cu acte,platesc impozit si sanatate pt venitul acesta.
Intreb,pt ca sefii mei tre sa inchida una din farmacie si eu fiind ultima venita e posibil sa fiu si prima plecata,nush ce va fi contractul il am pe perioada nedeterminata,legal nu prea au ce sa-m faca
Irina, sincer nu cred ca beneficiezi de concediu de maternitate dc iti dai demisia sau se desfiinteaza postul, pentru ca practic nu mai esti angajat ca sa poti sa ai concediu...de aceea ziceam ca trebuie sa imi conving sefii sa ma angajeze in continuare, prin asta ma ajuta pe mine, ca ei nu platesc nimic, dar beneficiez de concediul de maternitate, si de aceea poate poti tu sa vb cu sefii tai sa faca acelasi lucru, macar mai ai un ajutor financiar 120 de zile, iar dupa dc decid ca se restructureaza postul ..asta e...dar in alea 120 de zile ei nu au nimic de pierdut.
Eu asa am gandit-o.
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat