View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 24 feb 2009, 10:16:59
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Buna dimineata ,


Teodora cred ca toate persoanele care incearca sa slabeasca se "pacalesc" cu dietele minune ...si eu m-am pacalit - multi ani (tot asa ciorba de varza,una cu orez una cu zeama de lamaie, disociata,daneza etc)...toate cautam dieta care sa ne slabeasca rapid tot ce noi am adunat in ani de zile...
Dupa multe nereusite m-am trezit si mi-am dat seama ca nici o dieta nu ma va ajuta si am nevoie de un stil de viata..si asta am inceput sa practic...

cred ca am idee de Montignac - am acasa o carte "Manac,deci slabesc" parca se numeste - nu stiu exact ca nu mi-a suras la ea acuma vreo 2 ani .

Oricum eu sunt deschisa la noi sugestii si astept cu mare placere sa ne dai idei - ce mai gatesti tu...

In ceea ce priveste sportul - nu practic inca -am avut si eu abonament la sala pana in ianuarie dar de atunci nu prea am mai avut bani sa imi fac iar - eu faceam aerobic de vreo 3-4 ori pe saptamana - da atunci nu tineam dieta - acuma mananc sanatos dar nu mai fac sport ...nicicum nu imi iese
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Shorty; 24 feb 2009 at 11:00:02.