View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 20:47:08
dyana230892's Avatar
dyana230892 dyana230892 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: Gaesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 65kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Andra D - Doar 5 kg. Si totusi greu.

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
Da.. tine si de noroc! Numai ca eu mereu o sa mai iau o ciocolatica, ceva..ca imi plac tare mult dulciurile! Dar ideea e sa fie cu moderatie..
Da.. rabdare.. si seriozitate..si fara prea multe abateri Vad ca tu deja ai slabit, felicitari! Sper si eu sa pot modifica tabelasul ala curand!


Poi si eu azi am papat putin tort&2 bombonici fiindca a fost ziua prietenelor mele, dar nu'i bai, am facut sport mai intensiv si am incercat sa ma concentrez mult mai bine pe exercitii. In rest cand am pofta de dulce mai iau un deget de miere sau beau ceai de fructe fiindca e aromat. Ideal e sa gasesti tu ceea ce iti atrage atentia de la dulce. Oricum daca ai o alimentatie sanatoasa nu o sa iti mai ceara organismul foarte mult

E important sa nu faci abuz de cantar 1 data p sapt sau la 2 sapt e perfect. Iar cele 5 kg in max 6 saptamani ar trebui sa fie zburate daca te tii de treaba
dyana230892, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2168 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]