View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 13:13:35
dariaclaws's Avatar
dariaclaws dariaclaws este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 72.6kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal dariaclaws- Implinirea unui vis

M-am uitat pe forum la exercitiile de Tae-bo si cred ca azi o sa ma antrenez si eu cu nenea Billy de Start Walking n-am mai auzit pana acu dar pana diseara imi fac temele si vad eu ce si cum...cat despre ce mananc azi ...in principiu la micul dejun, care o sa fie acum, am de gand sa iau o cafea +250 ml suc de grefe si 200 de gr de iaurt La pranza vreo 200 de grame spanac fiert cu usturoi si o rosie iar seara 200 gr gratar pui +o salata . Cam asta ar fi meniul pe azi dar inca nu am calculat cate calorii si deobicei una zic alta fac, mai improvizez pe drum dar incerc sa nu mananc sub 1000 calorii si nici peste 1300. Nu pot sa ma abtin sa nu ma mai cantaresc foarte des trebuie sa-mi bag in cap sa ma cantaresc cel mult o data pe saptamana. Dar hey am mai dat jos 500 de gr
Va doresc o zi superbissima
__________________
Implinirea unui vis
dariaclaws, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]