View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 12:55:06
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Multe cosuri cauzate de firele care cresc pe sub piele

Buna Marina
Din pacate am aceeasi problema, chiar ieri ziceam de aceasta chestie
Intradevar, acum nu se compara. anul asta la plaja am putut si eu sa imi iau un costum mai normal, ca inainte trebuia sa merg in pantaloni scurti
Iti zic ca nu e neaparat de la ceara. pe mine m-a ajutat putin ceara.
eu am facut prostia si ma faceam cu lama , crema...etc. si incet incet mi-.am distrus pielea
Acum m-am ales cu niste semne nu tocmai frumoase. stiu la ce fel de cosulete te referi. storci dar nu iasa nimic asai? adica sunt asa mai sub piele. eu ce crezi ca faceam? le zhgandaream cu acul si nu iti zic ce imi faceam acolo pana imi dadea sangele.
De vreo un an si ceva, am inceput sa la las in pace, sa ma dau cu creme sa am pielea mai moale, astfel incat sa nu mai creasca asa tare firele sub piele. dar iti pot zice ca si acum mai am probleme....
Singura solutie a fost ceara, apoi exfoliam pielea calumea pana ma inroseam si dadeam cu gel de aloe vera. la mare foloseam nisipul pe post de scrub si apoi intram in apa sarata. nu iti zic ce usturimi. dar apoi stateam la saore, puneam gel de aloe si a 2a zi pielea era mai
Eu cel mai tare m-am distrus cu epilatorul. imi dadea sangele, apoi cresteau tare
Răspuns cu citat