View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 08:42:58
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am sa reusesc~~~Jurnal Romyna

Citat:
Anterior postat de Romyna Vezi mesajul
Neta si multumesc mult fetelor.Activitate fizica:deocamdata fac mai multe serii de abdomene si in curand imi voi cumpara un stepper.

Momentan am un stil sedentar ,stau toata ziua,imi caut insa de lucru,pt ca m-am saturat sa stau acasa.
Peste tot mi se spune ca nu ma pot angaja pt ca nu am experienta,sper sa gasesc ceva totusi.

Buna dimineata Romyna!M-am gandit sa trec si eu putin prin junralul tau, deci bine te-am gasit Sa-ti doresc totodata si bun venit in comunitatea aceasta!
Imi permit sa-ti dau si eu un mic sfat Fetele care avem grasime pe burtica, sau in orice parte a corpului, nu ajuta foarte mult sa facem exercitii pentru intarirea muschilor a acelei zone. Adica in cazul asta abdomenele. Defapt ajuta, bineinteles. Muschiul se formeaza si se intareste, dar cum avem stratul de grasime deasupra, degeaba se intareste muschiul, pentru ca nu se vede Daca tot ai timp liber si stai acasa, intra in sectiunea SPORT de pe forum, si uitate la exercitiile aerobicce si cardio. Acestea ne ajuta sa ardem multe grasimi, prin urmare sa ne dispara colaceii, aripioarele, etcIar apoi cand vom avea mult mai putin, putem sa incepem si cu exercitii de intarire a muschilor O sa gasesti aici pe forum multe filmulete. Incepe cu cat poti tu, apoi poti sa maresti, pana sa faci minim 30 min pe zi.
Te-ai gandit sa urmezi vreo dieta anume?
Te pup, si sa ai o zi cat mai buna!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!