View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 18:21:36
andreea guzel's Avatar
andreea guzel andreea guzel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: voluntari, Romania
Vârsta: 43
Dieta: gabriela man
Date: 165cm, 63kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de bord...in lupta cu kg!!!! (andreea guzel)

dietei ii rezist f bine,nu simt foame deloc,desi de felul meu sunt o mare mancacioasa si pofticioasa.....maine imi platesc si abon la sala si in 2 zile am inteles ca se activeaza,deci de luni.....la treaba.....sunt sigura ca voi fi cea mai jalnica de acolo dar toate au un inceput....inca ma intreb cum reuseam cand eram copil sa am atata energie,saream coarda toata ziua,faceam tot felul de exercitii de aerobic la scoala sau cu copii pe la bloc.....eram campioana ....si acum am sarit de 40 ori si am fost "lata".....doamne ajuta sa reusesc rpd sa prind putere ca nu de alta dar simt ca imbatranesc prea rpd si am doar 30 ani...o sa vina bebe....vreau sa alerg cu copilul meu in parc.....sper sa raman insarcinata cat mai rpd...ne dorim un copil dar inca nu vrea sa vina.....oricum si daca voi ramane ,o sa am grija cu alimentatia,sa nu fac nici excese dar nici sa ma infometez....doamne ajuta sa fie anul asta numai cu bune,sa fiu si slaba si mamica
andreea guzel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1546 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]