View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 06 apr 2011, 18:24:15
Beacska's Avatar
Beacska Beacska este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac cu mici adaptari
Date: 161cm, 62kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Beacska - Grasuta de cand ma stiu... slabuta cu ajutorul vostru

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Buna!! Si bine ai venit printre noi!! Sa iti fie de bun augur acest jurnal, si sa ajungi la targetul propus!

Acum despre meniul tau, Roxi are mare dreptate! Daca tii Montignac, asa cum tin si eu, stii ca el recomanda da mancam cum trebuie la Micu Dejun! De fapt el ne recomanda sa mancam bine la orice masa, in limita bunului simt!! Deci fa ceva in legatura cu MD si cu Cina!! Daca ai cartile lui, acolo sunt f multe exemple...daca nu le ai, le gasesti pe forum in "Biblioteca" deschisa de Slabutza!

O zi minunata!

Cu drag,
Alexandra
Multumesc pentru incurajari Alexandra.
In legatura cu Montignac ...am si eu cartile lui si le-am citit ,doar ca dupa cum am spus, sunt intr-o perioada cam lunga de stagnare (cam 2 luni) si ca sa-mi dau un imbold si sa nu im pierd vointa , am hotarat sa numar si caloriile , mancand in acelasi timp dupa principiile lui Monti....Tu ai avut perioada de stagnare ? Daca da , cum ai trecut peste ea ?

Beacska, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]