View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 07 apr 2011, 22:40:48
georgika's Avatar
georgika georgika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal plin de ambitie - georgika

dear diary,

Azi sunt foarte mandra de mine... doar ce am terminat cele 40 de min de tae-bo cardio.....sunt toata roshie si transpirata...si foarte fericita
Azi am fost foarte cumintica in ceea ce priveste dieta... am macat aprox 850 calorii... si cel mai important, nu m-am atins de nimic dulce....in afara de vreo 2 fructe... deci practic azi e prima zi de dieta tzinuta ca la carte
Ma simt super ca am dus ziua asta cu bine la capat.....a meritat efortul... am asa un sentiment de implinire psihic... Ca fizic inca nu se cunoaste nimic
Imi urez sa o tin tot asa in continuare... Si abia astept cantarirea de saptamana viitoare.....sunt sigura ca se vor vedea rezultatele daca ma tzin de treaba...

Astept in continuare sfaturi, sugestii si incurajari de la voi... Intre timp eu ma plimb prin casutzele voastre sa adun informatii despre diete si mancatul sanatos....si sa va cunosc cat de cat
__________________
nothing tastes as good as being thin feels

jurnalul meu
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gika-8785.html
georgika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]