View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 08 apr 2011, 08:37:13
gugulusa's Avatar
gugulusa gugulusa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iun 2010
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Dieta: alimentatie echilibrata, hipocalorica
Date: 168cm, 67kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul gugulusa

Da Cristina! stiu, napolitanele trebuie sa dispara... dar le aveam pe birou si le-am mancat sa dispara . Nu o sa imi mai cumpar...
Inghetata in schimb, contine doar fructe (banane si fructe de padure/capsuni). Stiu ca se zice ca nu-i bine sa manaci fructe seara... dar imi place tare mult inghe asta... si inca nu vreau sa renunt la ea... de fapt chiar nu cred ca-mi face rau.
Am invatat sa o fac acu vreo luna cand am gasit ceva forumuri despre alimentatia raw-vegan. Am incercat-o si pe aia dar cred ca nu-s inca pregatita pt asa ceva... si am ramas cu inghe asta pe suflet. Eu sunt mare fan inghetata (se vede nu? vorbesc deja de o jumate de ora de ea).
Vad ca postesti (si eu m-am uitat in meniul tau :p ) incearc-o! Am pus reteta. daca esti fan inghetata sigur iti va placea. Iese extraordinar de cremoasa....
Desre alimentatia raw vegan: m-am simtit excelent mancand asa, doar ca am o problema cu gustul alimentelor 'gatite' asa... inca nu-s in stare sa mananc la fiecare masa asa. Oricum, mai servesc cate un green-smoothie dimineata... cand am spanac proapspat in frigi. ('green smoothie' = bomba de vitamine si nutrienti )

Si aseara am facut sport! Tare mandra de mine sunt... 4 zile la rand cu sport. Asta da!

Per ansamblu, eu zic ca am avut o saptamana buna... ieri dimineata ma simteam tare usoara si m-am urcat pe cantar, aveam cu 200 gr mai putin. Dar nu ma entuziasmez eu la asa ceva , nu de alta dar apoi devin neglijenta cu alimentatia si iar mananc tot ce vad.
Oricum, abia astept sa ma cantaresc/masor din nou. marti.

Ce pot sa zic dupa astea 4 zile e ca nu ma simt la dieta. Si cred ca asta e calea spre greutatea dorita. N-am avut nici o frustrare .

Buna ideea cu morcovii! o sa umblu cu cate unu' la mine si o sa o aplic. Eu plec la 8:30 dimineata de acasa si ajung seara dupa 9... da' noroc ca am posete incapatoare. O sa ma dotez cu morcovi si radacina de telina ca si aia imi place....

Oare ce ceai sa-mi cumpar? Acum am pe birou de galbenele, musetel si levantica parca... si se cam gata. Ce zici ca face bine si ajuta la foame/detoxifiere/sanatate?

O zi buna!
__________________
Jurnalul meu...