View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 15:32:52
madelaine77's Avatar
madelaine77 madelaine77 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64.6kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul


ouff, ma bucur ca stii ce inseamna slabire drastica si apoi ingrasare dubla, mai bine zis efectul yo-yo, ca nu se merita sa iti otrturezi organismul in felul asta

dieta pe care ti-ai pregatit-o initial e destul de buna, important e sa mananci destul de bine, la ce ma refer: mai bine sa mananci mai multa mancare decat sa nu te simti satula dupa masa si sa te arunci in vreo ciocolata...ca strici totul ...rabdare mare si ambitie, asta cred ca e cheia...nu te astepta sa ai rezultate rapide dar cu siguranta vor veni daca vei fii perseverenta si constanta..

Acuma daca sport nu poti face, il poti totusi inlocui cu plimbari, orice numai sa nu stai locului, bineinteles ca arzi mai mult daca faci intens dar e mai bine decat deloc sa te misti putin putin...nu stiu daca ai incercat pilates care nu e chiar asa intens, e mai mult tonifiere
nu am incercat Pilates...dar am o banda de alergare acasa..si cred ca mers pe banda nu inseamna efort fizic ..nu?
madelaine77, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1510 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 993 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]