View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 25 apr 2011, 12:53:25
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 25 kg

Citat:
Anterior postat de mihaela12 Vezi mesajul
Multumesc! Da nu ar trebui sa imi fie rusine dar in ziua de azi asta e tot ce conteaza ,oriunde te duci esti judecat in functie de aspectu fizic,te critica fara sa se gandeasca ca ar putea fi si ei in situatia asta,si ca s-a ajuns aici nu pentru ca am vrut noi,ci pentru ca asa a fost sa fie.... O dieta anume nu tin,pur si simplu incerc sa mananc mai putin,fara prajeli si dulciuri,si beau 2 l de apa pe zi+ uneori cate 1 l de ceai ..si evit cat de mult pot sa mai mananc dupa ora 6... In legatura cu alergatu asa schimbari nu se vad doar ca mi s-au mai intarit muschii gameblor...si parca s-au mai micsorat un pic...si atat..unde ar trebui si as vrea eu sa vad vreo schimbare inca nu apare...se cam lasa asteptate schimbarile la mine...si as vrea sa vad o schimbare ,poate doar lucru asta o sa ma motiveze mai mult...sper..
Buna Mihaela, Hristos a inviat!
Stiu ca practica e mai grea decat atunci cand o spui, dar de ce ar trebui sa ne intereseze ce spun altii??
Oamenii care isi cladesc imaginea lor distrugand imaginea celor din jur sunt oameni de nimic, lasi, fara un punct de reper bine stabilit in viata, nesiguri pe ei insisi(desi poate parea invers). Ei nu stiu sa.si construiasca o proprie imagina favorabila pe meritele si reusitele lor, nu stiu sa-si formeze increderea in sine prin propria forta a moralului lor, si au nevoie de persoane cu defecte ca sa-i injoseasca, pentru ca asa au impresia ca se ridica pe ei. SI asta va functiona cu persoanele asemanatoare lor. Pentru ca o persoana cu capul pe umeri ar gandi de 2 ori situatia inainte de a fi de acord cu ei. Deci de ce ar trebui sa ne pese de impresia unor persoane nesigure pe ele, nehotarate, si care adora sa injoseasca oamenii? Nu sunt cu nimic mai buni decat noi.
Si daca nu ar fi kg in plus, ar fi altceva...Esti prea scheletica, ai parul prea lung, prea scurt, ai degetele prea luni/scurte, unghiile prea patrate/rotunde, ochiul drept e diferit de cel stang..etc etc etc. Daca am sta sa plecam urechea la toate spusele lor..Unde am ajunge?? Nu cred ca este o singura persoana, nici cea care are cel mai mare grad de perfectiune dintre pamanteni, care sa nu primeasca critici la adresa defectelor lor.
In privinta dietei, deci ai adoptat un stil de viata sanatos. Este perfect!! Bravo, ai eliminat prajeli, dulciuri, nemaipomenit!!!Daca ai timp, intra putin la ZIarul slabutelor informate, unde sunt date informatii cu privinta la combinarea alimentelor. Unele combinatii ne ingreuneaza slabitul, si ne dauneaza foarte mult organismului.
Iar cu sportul, tine-o tot asa. Rezultatele nu au cum sa apara imediat. La mine de exemplu, a inceput cu imbunatatirea calitatii pielii, dupa vreo 2 sapt. Dupa vreo luna de zile, mi s-a redus putin celulita. Iar acum dupa doua luni, parca se observa o conturare a muschiului. Dar rezultatele sa fii sigura ca apar.
Totusi, nu putem cere kilogramelor pe care le-am acumulat de-a randul anilor sa dispare in cateva zile sau saptamani...
Eu te pup dulce, iti doresc Paste fericit, si sper ca o sa mai treci pe la noi!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!