Subiect: Jurnal Maybe
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 00:32:30
MaybeGirl's Avatar
MaybeGirl MaybeGirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2011
Locaţie: Logroño, Spania
Vârsta: 35
Dieta: Personalizata
Date: 157cm, 79.6kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Maybe

Am dat cu bata-n balta din prima zi, dar nu este vina mea, bine, nu in totalitate.
Eve, cu povestioara asta iti raspund si la intrebarile tale
In mod normal, ar fi trebuit intre 5 si 10 zile sa ma tina faza de atc, si da, cum zici si tu, sanse destul de mari de constipatie , dar nu imi faceam mari probleme din cauza asta. Fiind totul proteina, acel iaurt activia, cu cereale, ar fi trebuit sa fie cu ovaz...si este 0% grasimi, si este indicat, deci nici acolo nu imi faceam mari probleme. Dar, din cauza a unor mici probleme de sanatate, cum ar fi ca musafirii mei intarzie de vreo 3 luni(fara nici o sansa sa fiu insarcinata) corpul meu nu accepta foarte bine ideea de a nu manca legume, si nu am rezistat nici o zi intreaga fara lkegume si fructe. Acum, pe seara mama se speriase si a zis ca nu o intereseaza, ca arat ca naiba, m,a albisem la fata si adevaru e ca nu mi simteam deloc bine. Tin sa spun ca am mancat foarte bine azi, adica nu m-am infometat deloc, dar se pare ca nu sunt in concordanta cu corpul meu, asa ca trec pe dieta personalizata....vad daca merge...si bineinteles sport; Am scos dulciurile si painea dupa lista de mancare si am introdus salate si carne la cuptor, fara grasimi, si la..."plita"?
Oricum, cu sportul trebuie sa o iau incet..azi am mers o ora cu catelul(30 min dim si 30 seara) si am facut 10 min de sarituri si ex cardio(de aici, dupa forum) si nu mai puteam sa respir dupa ele..sper, daca le fac in fiecare zi, sa reusesc sa cresc numarul minutelor. Oricum, nu ma asteptam sa rezist nici macar alea 10 minute, si nici la plimbarea cu maicamea, ca mai avea putin sa imi dea suturi in fund ca sa merg
Hm...in fine, maine va arat in ce consta meniul personalizat Sper din suflet sa imi mearga
A... Eve, ma numesc Cristina, imi pare bine
Pup