View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 ian 2010, 16:09:49
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Avort - da sau nu?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


In mare sunt de acord cu tine
Si cu toate acestea ma gandesc uneori, daca era sa raman insarcinata intr-un moment nepotrivit, tot mi-ar fi mila de copilas sa fac avort

Legat de varianta 3 cu violul sau malformatii, sunt 100% de acord.
Mie mi-ar fi mai mila sa nu am sa ii dau sa manance. Ca atunci e constient, cand e doar un embrion nu simte. Stiam ca abia la 7 sept se formeaza sarcina. Oricum , avort poti sa faci cat de repede ai aflat de sarcina.

Citat:
Anterior postat de alexa.stan Vezi mesajul
Eu nu sunt deacort cu avortul. Sunt o sumedenie de metode contraceptive. Nu cred ca mai suntem in situatia in care sa spunem asta e s-a intamplat. Este o viata, un om, care asteapta sa vina pe lume. Si cred ca cel mai bine este sa ne asumam, consecintele faptelor noastre. Sexul nu este un joc, si nici copii nu mai suntem, Este pacat ca in randul tinerilor pare asta pare un joc. Si de aici se concep copii nedoriti.

Eu nu as face avort sub nici o forma. Nu cred ca as putea sa omor o mica viata.
Sunt oarecum de acord cu tine, exista metode contraceptive si e de datoria noastra sa le folosim. Si totusi... am o prietena care a ramas gravida peste pastile. Si o stiu constiincioasa, avea alarma la tel. Nah, ce faci in situatia asta?!
Răspuns cu citat