View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 30 iun 2011, 14:16:12
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnalul viole08 (Diana)

Mai fetelor, aveti grija cu numarul de calorii si nu mai scadeti sub 1000!Oricat de tare v-ar durea burtica, oricat de suparate ati fi sau oricat de putin timp ati avea, trebuie sa aveti 1000 de calorii sanatoase papate.Eu numai cand ma gandesc cat de josnic si slab este caracterul unei anorexice care nu mananca deloc, imi vine pofta de mancare imediat.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e adevarul pana la urma De ce sa nu mancati? Pentru ca slabiti facand asa?Mda sigur Pierdeti exact ceea ce e mai important din corpul vostru, masa musculara si ramaneti cu grasimea si efectiv, cu o groaza de celulita si vergeturi.Ma scuzati ca m-am aprins asa dar tocmai astazi mi-am auzit o prietena laudandu-se ca nu a mai mancat nimic de cateva zile, ca doar ciuguleste din mancare Pai asa se face ?! Chiar si cand aveti zile de binge eating sau doar clacati cu o prajiturica, nu trebuie ca a doua zi sa mancati mai putin.Daca va uitati prin meniurile mele si eu am avut zile in care am papat doar vreo 900 de calorii dar asta fiindca inainte nu imi faceam meniurile cu o zi inainte de a le papa.Acum asa de tare ma bucur cand dupa ce pap cina inca nu mi-am atins nr de calorii fiindca asta inseamna ca mai am si gustarea a 3a Recunosc, sunt o mancacioasa dar sunt mandra ca mancarea pe care o pap e cea sanatoasa , pe care am descoperit-o doar cu ajutorul slabutelor
Bun..Acum ca mi-am terminat monologul ( sper sa nu va suparati pe mine prea mult ) tin sa iti spun ca ma bucur ca faci sport macar de 3 ori pe saptamana Mesele ar trebuie luate in fiecare zi cam la aceeasi ora pentru ca daca de exemplu astazi iei pranzul la ora 12 si maine la 17 o sa iti vina foame inainte de vreme si exista riscul de a manca mai mult.Somnul nu are legatura numai cu slabitul ci si cu sanatatea ta, in primul rand.7 ore dormite pe noapte sunt obligatorii
Ce fel de cereale mananci? Fructele in ce cantitati le papi?
Iaurturile ar fi bine sa nu fie cu fructe fiindca acelea contin zaharuri ascunse
Cu dulciurile ai putea sa iti lasi cate o exceptie pe saptamana, dar mai bine ar fi una gatita de tine, poate cine stie chiar dietetica