Subiect: Jurnal Anyya
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 19:56:07
Anyya's Avatar
Anyya Anyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dukan
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 426
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anyya

trebuie sa reusesc..decat sa ma tot plang ..2 ani.mai bn trag bn 2 luni pana ma obisnuiesc..apoi sigur va fi mai bn..dar..prietenele mele nu au nevoie.si sunt singura in asta..toti zic.."unde vrei sa slabesti" bla bla..dar ei nu vad ce vad eu sub haine..si stiu k doar sportul ma poate ajuta...as incerca tae bo 3,4 ori p sapt..si in rest plimbari si role km 2 ore:X:X...ador rolele si plimbarile..ori cum mersul meu e mai alert...dar asta nu ajuta...si gata..nu o sa mai gafez cu nimic..o sa mananc doar ce stiu k am voie..si imi voi calcula caloriile..poate in astea 3 sapt..1 kg jum macar..e bn si asa ...apoi restul..eu vreau camm 5 kg sa dau jos..pana de ziua mea..in noiembrie..trebuie sa arat cum visez..deja e o obsesie ...am fost vreo 2 luni la alergat..dar mi sa dezvoltat foarte mult gamba..desi nu alergam tare..am renuntat..am sarit 3 sapt coarda..si a inceput sa se dezvolte iarasi asa tare,se vedea ff urat..imi erau picioarele k butucii ..acum si-au revenit dk nu am mai sarit coarda si nu am mai alergat..de unde as putea face rost de filmuletele cu tae bo..p forum nu mai merg ..va multumesc k ma ajutati..singura nu pot...atunci cand mergeam la doctor..parca simteam k cineva ma sprijina si e alaturi de mine..acum ca sunt singura in asta..nu mai am ambitie...
Anyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1085 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]