Subiect: Jurnal pinklady
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 28 iul 2011, 08:42:30
pinklady's Avatar
pinklady pinklady este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2011
Locaţie: innsbruck, Austria
Vârsta: 50
Dieta: montignac
Date: 168cm, 58kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal pinklady

Din nou ploaie si din nou frig. Dar viata merge mai departe.
Am ramas la 58 kg, stiu ca voi mai slabi, dar mai am de luptat. Nu pot spune ca este foarte greu , dar este altfel dacat inainte. Voi ramane in continuare la acelasi stil de viata pe care l-am inceput cu montignac. Imi place, nu mai am demult senzatia de balonare (doar daca beau apa minerala acidulata) si nu mai sufar de constipatie. Ma simt mult mai bine, doar un pic mai obosita. Ieri am calcat stramb, am baut o cafea cu 2 lingurite de zahar. Eram terminata de oboseala. deja aveam febra musculara dar am mai facut vreo 26-28 km cu bicicleta si nu am mai rezistat. Mi-a parut rau imediat dupa, si mi-am promis sa nu mai dau gres. Cam asta a fost meniul de ieri:
un mar cu 1/2 ora inainte de MD
mic dejun: doua mandarine, 8 capsuni si cateva boabe de struguri
multa apa si un ceai verde fara zahar
pranz: o salata mare cu somon pe gratar, branza
gustare o cafea cu 2 lingurite de zahar
cina : legume pe gratar
apa multa

astazi:
un mar ,apoi mic dejun: cereale integrale cu lapte de soia si un ceai verde slab
asta deocamdata, nu stiu ce voi avea la pranz, ieri nu am avut pofta de mancare , dar astazi as manca orice
__________________
pinklady
pinklady, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1895 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1378 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]