View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 12:32:49
ATUNCISPUNETU's Avatar
ATUNCISPUNETU ATUNCISPUNETU este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: PITESTI, Romania
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Neputinta

buna fetelor,
sincera sa fiu, ori sunt tare pesimista, ori imi lipseste motivatia , dar cert este ca atunci cand te apuci de o dieta si de sport trebuie sa ai serioase rezerve materiale-bani-; nu credeti ca ne-am ingrasat mancand ce este ieftin si prost pentru ca numai pentru asa ceva ne ajung banii? Daca ai un salariu minim pe economie ca mine, care lucreaz la patron in conditii de maxim stres, si acesta ar fi in stare sa te tina cat mai mult timp la program , cu cat mai multe atributii , fara nici un spor platit, care nu respecta sarbatorile legale stabilite prin lege chemandu-te la serviciu la orice ora si cand are el chef, fara sa primesti un banut in plus si care a ajuns sa aiba drept de viata si de moarte asupra ta si implicit asupra familiei tale in sensul ca iti arata poarta atunci cand , pe buna dreptate te razvratesti, cand iti pune coala de hartie in fata si te obliga sa iti scrii demisia ?!! Cati bani ar trebui sa -ti rezervi pentru tine si cat sa-i mai revina familiei , in situatia cand esti singur intretinator?
Daca mai sunteti persoane in situatia mea si ati reusit , va rog din suflet veniti cu idei si propuneri.
Va multumesc.
ATUNCISPUNETU, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1933 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1416 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat