View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 16 aug 2011, 22:58:08
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Buna bine ai venit printre noi
Nu te descuraja ca nu ti-a iesit din prima, sunt pe aici fete care incearca si reincearca de zeci de ori, slabesc, nu reusesc sa se mentina, sau slabesc din nou, si toate avem cate ceva de impartasit

Meniul tau
Ce mi-a placut: ai ales alimente sanatoase, din cate vad, ai avut o impartire buna a acestora pe mese principale si gustari, si ai reusit sa-ti furnizezi suficiente proteine (si asta se intampla rar de la prima zi de dieta, bravo!)
Ce nu mi-a placut: cred ca e cam drastic sa-ti propui sa mananci 1170 de calorii intr-o zi, incearca sa vezi cum te simti de pe la 1300-1400 si eventual sa scazi mai apoi, in functie de cum se adapteaza organismul la acest aport mai mic de energie mai ales, lasa-ti intervalul de 1200-1300 de calorii pana cand o sa ajungi la o stagnare (pentru ca se poate sa te lovesti si de o astfel de perioada), cand sa scazi la 1000-1100 calorii/zi
De asemenea, adauga unele grasimi nesaturate, sanatoase, din oleaginoase, ulei de masline, sau peste oceanic, si nu manca mai mult de o portie de cereale, adica ori paine ori cereale de micul dejun/zi. Iti zic astea pentru ca e bine sa ai un aport echilibrat de carbohidrati/grasimi/proteine raportat la consumul tau zilnic Calculatorul de calorii te poate ajuta, daca reusesti sa strangi intre valorile recomandate de acesta este deja un mare pas inainte.

Sper ca nu mi-o iei in nume de rau, incerc doar sa te ajut sa ai parte de o slabire satisfacatoare La capitolul sport, sustin ce s-a scris mai inainte, incearca ceva mai usurel, si abia pe masura ce te adaptezi sa "urci" spre ceva mai greu, cum este Insanity (care nu este dedicat persoanelor care vor sa slabeasca, ci mai degraba sa se modeleze). Mult succes Deja faptul ca ai in fata un plan este un bun inceput, urmeaza doar sa te tii de el
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg