View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 18:59:25
AceSS's Avatar
AceSS AceSS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de Lovely Vezi mesajul
Buna,

Intr-un fel m-am regasit in prezentarea ta. Atunci cand invatam pur si simplu nu ma uitam la ce mananc si rau am facut! Plus, stresul prin care treci parca te face sa uiti de sanatatea ta. Totusi, trebuie sa incerci sa exersezi controlul alimentatiei indiferent de situatia in care esti, buna sau rea.

In legatura cu ce ai spus despre fructe. Fructele, desi sunt sanatoase si nu contin zahar procesat, nu trebuie consumate in cantitati mari pentru ca se depun (din pacate nu stiu sa explic mai stiintific). De obicei, am observat ca trebuie sa consumam aprox. 2 fructe/ zi, inafara de banane si struguri. Am auzit teorii precum faptul ca nu trebuie consumate dupa ora 16, atunci cand in organism se petrece nu stiu ce schimbare. E gresita aceasta teorie?

Sincer nu stiu daca e gresita sau nu....eu am auzit niciodata nicio teorie despre fructe in afara de aceea ca ingrasa....

Eu nu m-am ingrasat cu ele pana nu aveam in jur de 80 de kg. Am cunoscut multi oameni care nu se ingrasa....oameni slabi

Incep sa cred ca numai cei sub 80 de kg nu se ingrasa cu fructe...ridicol stiu...dar alta idee nu am
__________________
Jurnalul unei fete stresate