Subiect: Jurnal aycha
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 17:35:12
aycha's Avatar
aycha aycha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Cedez psihic şi simt că pierd controlul...

Bună slăbuţelor!Sper că voi o duceţi mai bine decât mine şi vă mulţumesc in continuare pentru tot ce m-aţi invăţat pe acest forum.Am reuşit să slăbesc sănătos aceste kilograme în limita a 1000-1200kcl,dar din punct de vedere psihic mă simt groaznic.Toată această luptă cu greutatea şi acest regim de viaţă a devenit o obsesie.Pur şi simplu nu mă mai simt o persoană normală care îsi mai poate indeplini cate o poftă ca să se simtă mai bine.Mă simt vinovată pentru absolut tot ce bag în gură şi din cauza poftei de dulciuri am ajuns să bag cu kilogramele de fructe in mine.Am slăbit şi asa,mâncând foarte multe fructe,dar au fost multe zile in care nu am mancat decât micul dejun iar restul meselor au fost numai fructe.Dacă nu mănânc fructe mă gândesc continuu la dulciuri şi e mai rău.M-am săturat să mă lupt cu caloriile,cu mâncarea şi cu mine.Am devenit mult prea obsedată de cântare şi oglinzi.Vreau să pot scăpa de această obsesie şi să slăbesc frumos gândindu-mă mult mai putin la toate aceste lucruri.
Ajutati-ma vă rog cu ceva sfaturi.....din cauza faptului că mananc mult prea multe fructe zilnic,eu nu mai am mese normale şi mă simt tot mai frustrată pe zi ce trece...