Subiect: Jurnal Rosemary
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 feb 2010, 21:07:09
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rosemary

Citat:
Anterior postat de rosemary Vezi mesajul
Salut tuturor... dupa aproape o luna de cand ma folosesc aproape zilnic de acest site am decis ca este cazul sa ma pun serios pe treaba si sa imi fac un jurnal. Fiind o fana inraita a shoppingului am inceput sa ma simt tot mai aiurea cand vedeam o bluzita, o pereche de pantaloni scurti care erau absolut de invidiat, dar pe care nu mi le cumparam din simplul motiv ca nu ma avantajeaza. Prin clasa a7a am tinut o dieta disociata destul de drastica timp de 2 saptamani in care am reusit sa scad undeva la 48 kg. O perioada m-am mentinut, dar anii au trecut si am ajus sa ma confrunt cu aceleasi probleme de greutate, osciland intre 53-54 kg( la inaltimea mea reprezinta o problema). Am inceput sa ma informez cu ajutorul prietenului "Google" si asa am dat de comunitatea slabutelor. Timp de 2 saptamani mi-am numarat in mod constiincios caloriile, am facut vizite la piscina si am reusit sa dau jos 2 kg. Problema este ca vreo 5 zile am cam lasat-o balta si am inceput sa mananc din nou necontrolat, totusi reusind sa ma infranez am revenit la dieta cu toate ca nu sunt sigura daca la urmatoarea tentatie nu voi ceda din nou. Am inceput acest jurnal din nevoia de a ma organiza si de a fi consecventa in aceasta dieta care sunt sigura ca va fi mai usoara cu sustinerea voastra.
Buna Rosemary

Felicitari pentru cele 2 kg pierdute, bravo si tine-o tot asa
Ori de cate ori vrei sa renunti citeste jurnalele/povestile de succes ale slabutelor si sigur te vor motiva sa mergi mai departe

Eu iti dores mult succes si nu renunta.
Trebuie sa fim slabute
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii