View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 oct 2011, 22:31:29
emilCR's Avatar
emilCR emilCR este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 sep 2011
Locaţie: Alsace, Franta
Vârsta: 39
Dieta: momentan caut
Date: 170cm, 86kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Dieta potrivita pentru barbati

Hey,

Nu am mai dat pe aici... Scuze

M-am apucat de Dukan

Am tinut Faza de Atac 6 zile (recomandarea de pe site), doar ca nu am mancat tarate de ovaz (nu am apucat sa imi iau cand am inceput si nici timp nu am prea avut pe parcurs).

Evolutia? 94 --> 88.4 (azi dimineata, deci dupa ultima zi de Atac) = 5.6 Kg - destul de bine, chiar excelent din al meu punct de vedere


Azi am inceput Faza 2 - Croaziera - si am decis sa o tin 3 cu 3. Azi a fost prima zi de PL si a fost bestial - o salata cu rosii, castraveti, ridichi, ceva salata + piept de curcan la tigaie (fara ulei, unt, margna, NIMIC )


Acum ceva curiozitati (sa vad de am procedat bine):

1) Eu am baut cam 1-2 cutii (33cl) cola zero / light mai in fiecare zi - la o iesire cu prietenii e cam plictisitor sa bei doar cafea / apa plata. Mai ales ca barbat cand toti in jurul tau beau bere (Mrrrr). Acum intrebarea: am procedat ok? Si daca da ce altceva mai pot consuma cand ies prin oras? In afara de cafea Sucuri? Daca da, care anume :p


2) Taratele de ovaz le pot manca amestecate cu iaurt (0%)? Si daca da ce ii mai pot adauga oare sa ii dea un gust mai,... atractiv? :p


3) Cand e mai recomandat sa iei lingurile de tarate? Si trebuiesc luate ambele odata?


4) Miscarea de 20-30 minute - trebuie dfacuta toata odata? Sau se pune si daca merg dimineata 10 minute spre exemplu si seara inca 10-20? Sau trebuie neaparat tot odata?

Hmm... cam atat... daca imi mai amintesc revin :p

Merciiiiiiiii!!!
emilCR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2082 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1565 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1049 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat