View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 21 oct 2011, 05:43:35
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabire dupa efectul yo-yo

Citat:
Anterior postat de Un Pai Roz Vezi mesajul
Rose, imi pare rau sa aud ca ai avut atatea probleme, dar ma bucur sa aud ca esti pe drumul cel bun. E bine ca nu renunti. Si cum te stiu eu pe tine ambitioasa, o sa ai rezultate cat de curand. Stiu ca te demoralizeaza cand nu ai rezultate repede, si simti ca faci un sacrificiu, precum sa nu mananci dulciuri, dar nu uita ca organismul nu renunta asa repede la kg in plus, sunt sigura ca, daca continui asa, o sa isi dea drumul si o sa slabesti. Si eu mereu uit asta, ma simt nemotivata cand vad ca nu dau rezultate strategiile de dinainte si renunt repede. Se pare ca am uitat ca asa era si inainte, nu slabeam o perioada si apoi brusc slabeam binisor, dar asta fiindca trecusem de perioada aceea in care m am abtinut, aparent fara rezultate.
Deci, Rose, perseverenta si rabdare, atat pentru tine cat si pentru mine!
:*
am un prieten care e in Franta acum si vine abia cam peste 1 luna si 3 sapt si as vrea ca pina atunci macar citeva kg sa dau jos, e una din motivatii ) ma rog, nu doar pt el sa fac asta, dar ca sa ma simt si eu mai bine cind vine el

Ieri mi-era pofta de dulce si mi-am luat cioco 78% dar recunosc ca am cam pacatuit la capitolul cantitate, am mancat 40 grame ieri si acum cu cafea 40 grame..desi imi propunesem cite 20 grame sa fie de fiecare data..dar macar e ceva cat de cat sanatos...
azi vreau sa merg sa imi cau o pereche de blugi, dar parca vad ca pe marimea mea nu gasesc nimic))
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat