Subiect: Jurnal Vampiruta
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 14:55:14
vampiruta's Avatar
vampiruta vampiruta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: disociat
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vampiruta

Voi aveti perfecta dreptate, cunosc teoriile asa cum le stie toata lumea: urmand reguli de bun simt slabesti sigur si frumos dar e un mare dar......ma cunosc foarte bine, sunt o purcelusa, regulile de bun simt nu merg, nu eusesc sa le respect si calc stramb foarte repede Eu ma gandeam sa slabesc cat mai mult, organismul mi se va obisnui cu mancare putina si apoi trec la un regim de viata sanatos si corect astfel incat sa ma mentin. E clar ca nu voi rezista foarte mult, sunt constienta ca nebuneala asta a mea e doar euforia startului dar trebuie sa incerc
Am vazut ca exista niste meniuri zilnice, o sa imi fac si eu unul sa vad cum ma descurc - voi manca si branza ideea e sa pastrez categoria evitand produsele grase adica: lactate - iaurt, branza de vaci, o branzica de casa, carne de pui - un gratar o carne fiarta sau la cuptor etc
vampiruta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1215 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -334 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]