Subiect: Cereale Vitalis
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 15:17:46
adri11's Avatar
adri11 adri11 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2011
Locaţie: orastie, Romania
Vârsta: 46
Date: 165cm, 90kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cereale Vitalis

Buna fetelor.In legatura cu acest subiect,cerealele,eu am lucrat in S.U.A.la un Spa.vegetarian,acolo in fiecare dimineata se serveau :fulgi de ovaz(fierti in apa,o cana apa,1/2 cana fulgi de ovaz)care era asociat cu fructe din familia "berry"adica capsuni,zmeura,afine,mure....,separat,ananas,papai a,mango,struguri,kiwi,iar o alta grupa de fructe care se combinau era:pepeni galbeni,pepene verde si lubenita.Alta grupa era grupa citrice care nu se combina cu nici una dintre celelalte grupe(grapefruit,portocale....)Deci nici o grupa nu trebuia asociata cu alta.De consumul de lichide nici nu se pune vorba.Se recomanda consumul apei cu jumatate de ora inainte de masa sau cu jumatate de ora dupa.In loc de cafea acolo se servea "cicoare" sau ceai cu lamaie,neindulcit.Semintele sau fructele se serveau doar o data pe saptamana,si atunci in cantitati foarte mici.Aceste lucruri le impartasesc din propria mea experienta.Sper ca acestea sa va ajute.Spor la slabit!!!!!
adri11, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1852 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1335 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat