View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 18:04:55
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!

Citat:
Anterior postat de adriela Vezi mesajul
Buna!
Bine ai venit!Nici eu nu st de mult pe acest forum..am primt acordul sa scriu aici acum o spatamana...si de atunci nu ma mai staur sa citesc pe aici
E frumos sa ne facem prieteni si sa ne motivam si sa ne dam sfaturi.
Si eu ma lupt cu nou stil de viata:alimentatie sanatoasa.
Te pup si bafta!
Vorbim aici si depre rezulatate care sper sa apara cat mai curand
Citat:
Anterior postat de sandra24 Vezi mesajul
Bun venit in gasca de slabute..iti urez un drum sanatos in atingerea scopului tau si adoptarea unui stil de viata care te va face mandra de tine
Citat:
Anterior postat de grasuta1961 Vezi mesajul


Bine te-am gasit in noua ta casuta !!!!

Imi pare bine ca ai venit aici !!! Te pup!!! mihaelapxd
Citat:
Anterior postat de mihanca Vezi mesajul
Bine te-am gasit in casuta ta, GCM!Hai, nu fi rea si spune-mi numele tau..doar daca nu esti agent sub acoperire
Eu sunt Mihaela si sunt o viitoare slabuta)
Sunt curioasa, cum ai slabit pana la cele 63 de kg pe care le ai?ce ai papat?Oricum, meriti felicitata pentru kg de care ai scapat..ce-i drept, cand esti tanara(si nu numai) kg sunt un impediment nu numai din punct de vedere estetic, dar mai ales din punct de vedere al sanatatii..asa c e foarte bine ca ai pus piciorul in prag
Nu pot decat sa iti urz multa bafta si sper sa mai vorbim, sa ne sfatuim reciproc, s ane sustinem..
Te astept oricand in casuta mea!:*
Buna seara buna seara...sa o luam cu inceputul.
Bun sosit in casuta mea..Adriela, Sandra, Mihax, Mihaela!
Eu sunt Codruta,am 23 de ani...si tocmai am luat cina
Interesanta prezentare!!! trebuia sa fiu schimbul doi dar sefu a considerat ca pot sa fug acasa mai devreme, clar nu sa iau cina.....dar e de apreciat!
De kg in plus am scapat usor, usor le-am pus...am jonglat vreo 6 ani cu ele...
In 2009 ma stabilisem la 65, iar dupa o plimbare la mare m-am pricopsit cu 4 kg pe care pana anul asta nu le-am mai putut topi, pana anul asta cand mi-am facut cont pe slabute!!!Cum am slabit pana in 2009, prefer sa nu intru in detalii, dar am facut-o prosteste...facand foame, sau tinand cure fel si fel!!!Deci clar nu e ceva ce vreau sa promovez.
Iar din 7.06.2011 am inceput sa fac mai multe pt mine. Sa am grija la mancare sa merg mai mult, sa ma cremuiesc zilnic...si sa citesc zilnic pe slabute!!!
Fug sa finalizez meniul!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]