View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 22:16:55
edithke's Avatar
edithke edithke este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2010
Locaţie: satu mare, Romania
Date: 170cm, 94kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke

Buna seara draga Ella
multumesc pentru incurajare.
In cea c ma priveste sunt adepta dietei Montignac. La mine a mers. am preferat aceasta dieta pentru ca tatal meu a fost diabetic, diabetul a distrus tot in el, la 51 a paralizat iar la 52 a murit. Mama si tata au avut si probleme cu tensiunea. Anul trecut am avut tensiunea foarte mare, putea sa fac o hemoragie sau un infarct oricand. Am citit destul de multe si credeam, iar acum sunt convinsa, tensiunea poate fi tinuta sub control cu dieta. Am inceput, am reusit. Am baut 2 litri de lichide zilnic si de trei ori pe saptamana faceam si sport. Am inceput sa slabesc frumos. Si dormeam.
Am inceput sa lucrez,totul s-a intors pe dos. Parca nu mai am vreme de nimic. Motivul, munca.
Scuze gasesc mereu, dar cum gasesc scuze, sunt convinsa ca voi gasi motive pentru a relua totul. Daca a mers prima data, va merge si acum.
Tu?
edithke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1890 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1373 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]