View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:09:52
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
sincer eu credeam ca mi-ai scris ,caci eu am scris in jurnalul tauma bucur ca am gandit la fel:* felicitari pentru ca ai reusit ce ti ai propus..eu sunt in primul an la drept si chiar as fi fericita sa reusesc in domeniu
faza cu topmodelul cred ca o s o aplic
multumesc mult pentru sfaturi si sprijin..:*
Nu nu...ti-am scris exact cand am vazut jurnalul tau....si mi-a placut titlul jurnalului...da si eu ma bucur...gand la gand cu bucurie...ms ...succes cu facultatea...deci avem o mica avocata printre noi...sau judecatoare...super....
Pai s-o aplici...sa vezi ce functioneaza...pe mn chiar m-a motivat....cand vroiam sa mananc ceva nesanatos ma uitam la ea...si-mi reveneam imediat
Sunt aici langa tn ti-am zis....sa te uiti pe la meniuri....sa incepi sa iti adaugi si meniul zilnic...asa vezi cate calorii ai papat...daca ai mancat prea multi carbohidrati sau grasimi ....astea tb evitat sa le consumi mai mult decat trebuie...incet incet o sa inveti sa folosesti si calc nutritional...etc
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]