View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 03 ian 2012, 22:48:15
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal mitzundel - oaia ratacita...

Citat:
Anterior postat de mitzundel Vezi mesajul
......am mai bagat putina salata de beouf acu pe seara....si cam asta a fost pe azi.......si un ceai neindulcit

multumesc Roxana de sustinere esti o dulce

atat am apucat sa pap azi ,,,sper ca maine sa incep sa o dreg......
Offf....trebuie neaparat sa inveti ce e bn sa papi...adik sanatos si ce nu....inafara de supa pe care-ai mancat-o nu este nik bn....adik sanatos....ai grija....eu zic ca ar fi mai bn sa te uiti pe forum la diete si sa-ti alegi una care se potriveste stilului tau de viata...si care contine alimente care sa-ti placa...mai ales acum ca esti la inceput nu prea este indicat sa tii personalizata...pt ca nu stii ce alimente sa consumi...cum sa le combini pt a manca sanatos...si pt a incepe sa scazi in greutate....
Sunt langa tn...te sustin...vreau sa te vad zambind....sa fii mai optimista si sa ai mai multa incredere in tn....si vointa multa....motivatie ai....noi suntem langa tn...restul depinde de tn....
Eu zic ca de maine sa schimbi total alimentatia....pt a putea sa ajungi pe drumul cel bun....asta este sfatul meu si sper sa-l urmezi.
Te pup.Noapte buna! Sper ca noaptea sa fie un sfetnic bun pt tn.....
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]