Subiect: Jurnal Prelude
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 ian 2012, 10:32:51
prelude's Avatar
prelude prelude este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 aug 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 173cm, 60.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Prelude

Multumesc fetelor pentru sfaturi....da stiu ca aveti dreptate...dar cred ca am eu o problema.....toti zic ca e ok greutatea actuala sau daca tot vreau sa slabesc 2-3 kg ar fi suficiente....cred ca am zis acea greutate de 53 doar din dorinta de a slabi atat de mult si sa nu ma mai gandesc vreodata la vreo cura...cred ca am obosit de atatea diete....am zis dieta daneza pt ca am mai tinut-o si stiu ca se slabeste...dar da, apoi e greu sa te mentii....sport nu fac...dar de luni ma inscriu la un club sa fac aerobic si inot....eu m-am mutat de un an in Bucuresti si nu prea cunosc orasul(am gasit un club cu bazin si sala de aerobic si o sa incep sa fac sport)......am ajuns sa ma simt foarte prost cand mananc mai mult decat trebuie...sper sa rezolv problema asta...pup fetele si va imbratisez cu drag.
prelude, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1612 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1095 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 321 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]