View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 ian 2012, 20:34:16
Cuore's Avatar
Cuore Cuore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2012
Locaţie: Buc, Romania
Vârsta: 59
Date: 174cm, 90kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Bine ai venit Cuore. Ah ce am iubit carticica cu acelasi nume pe vremea cand eram copil..a fost si filmulet parca!!

Ok, ai inceput "dieta"..zici ca nu stii ce si cum..Citeste mult, mult de aici!! Clar ai inceput-o gresit..cu cele 4 grepfruit..maine te arunci direct in paste si paine si alte dulcegarii. Tre' sa mananci..eheeee, ai sa citesti tu aici si ai sa vezi cum si ce fel. Plus, fetele or sa te ajute foarte, foarte mult!! (sper si eu sa ajung sa fiu un bun exemplu!! ..ok, nu sper..ci AM SA FIU UN BUN EXEMPLU)

Bine ai venit!!
Buna aussie_girl

am reusit sa nu ma arunc in frigider a doua zi, dar iti multulesc si tie cum i-am multumit lui jessik.
Am inceput sa-mi fac pentru inceput meniuri zilnice de approx. 1000 calorii, acum ca vine weekendul pot sa ma si odinesc mai mult. Dar de luni voi urca si trebuie sa ma mentin la zilnic pana in 1500 calorii.
Cuore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1326 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]