View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 19:36:05
oanna14's Avatar
oanna14 oanna14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 2.463
Aprecieri acordate: 57
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Mirelei (IONITA MIRELA)

Citat:
Anterior postat de IONITA MIRELA Vezi mesajul
Salut fetelor
Ma numesc Mirela am 27 de ani, 1.50m si aproximativ 51 de kg. M-am hotarat sa imi deschid un jurnal si sa ma pun pe treaba. Inca oscilez in ceea ce priveste alegerea dietei intre Monti si Dukan dar o sa ma hotarasc, o sa imi pun la punct niste meniuri si o sa revin sa vi le impartasesc.
Ce m-a determinat sa imi fac acest jurnal sunt kilogramele astea nesuferite care nu se dau duse deloc si dorinta de a deveni o slabuta. Mentionez ca am plecat de la 54 de kg prin decembrie 2010 knd am constat ca eram atat de grasa incat nu imi gaseam cizme sa ma cuprinda pe picior. Ca o paranteza poate pentru voi 54 kg nu inseamna mult dar pentru inaltimea mea chiar era mult, o sa revin cu niste poze cand am timp. Atunci in pragul depresiei am reusit sa ma hotarasc sa trec peste rusinea de a ma expune in public sa mi-am facut abonament la o sala de fitness.Era pentru prima data cand mergeam la sala si pot sa zic ca a avut efect desi nu am tinut nici o dieta. Intre timp am descoperit aerobicul zumba kangoo si pot sa va spun ca am ajuns acum de abia astept sa merg la sala.
In ceea ce priveste dietele nu am tinut foarte multe ba din contra am inceput cu dieta daneza acum cateva zile dar am renuntat pentru ca am inteles ca ma infometam; asa ca am abandonat conceptul dieta drastica si incerc sa imi formez un stil de viata sanatos si sa mai slabesc nitelus.
V-am studiat site-ul jumatate de zi si tot nu mai ma satur de citit, sunteti formidabile.
Tineti-o tot asa
Buna si bun venit
Felicitari pentru kg pierdute!
Nu stiu eu prea multe despre cele doua diete,dar daca Dukan este aceea care se bazeaza in prima faza doar pe proteine.....scuze dar eu sunt impotriva ei
Eu una tin Rina,am mai tinut-o ,am slabit frumos si mi-am dat seama ca asta este dieta care mi se potriveste cu adevarat ASTA TREBUIE SA FACI SI TU!Sa descoperi ce dieta ti se potrivest cel mai bine

Iti urez mult succes!
Sper sa nu uit sa trec sa te vizitez O sa ma abonez la subiectul tau
Take care!
Si ca sa nu vin si eu cu mana goala.. :
__________________
Jurnal Oana;x http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post696404


''Increderea in sine reprezinta esenta eroismului''