View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 18:48:49
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Celulita pe gambe

Citat:
Anterior postat de Dgilmour Vezi mesajul
Da, si mie imi place tae-bo!
Am inceput sa merg si la spinning de curand si mi se pare ca e foarte promitator! Rar am transpirat la un antrenament asa tare si rar am vazut rezultate inca de primele dati.
Alimentatia sanatoasa si sportul,hidratarea corespunzatoare,toate impreuna ne ajuta sa ajungem cat mai repede la silueta ideala.Si eu fac tae bo de aproape 2 ani,cu pauze,ultima data m-am apukat din nou in noiembrie pana in prezent si sper sa ma tina si de-acum incolo.De ce ziceam ca trebuie sa le completam?pentru ca degeaba facem sport daca mancam prajeli,bem sucuri,si alte chestii daunatoare..sau degeaba tinem dieta daca pielea va atarna si va arata vulgar...dau vom avea cearcane si ne vom simti obosite (si) din lipsa apei din organism;am simtit si inca simt pe pielea mea ce inseamna sa duc o viata sanatoasa si ce sa intampla cand las totul la voia intamplarii si nu ma mai gandesc la consecinte,se vede diferenta
p.s.inca ma mai confrunt si eu cu celulita ,insa mai am putina,si am avut si pe gambe,cheia e sa vrem si chiar putem schimba ceva in bine in viata noastra
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat