Subiect: Jurnalul Siminei
View Single Post
  #71 (permalink)  
Vechi 15 sep 2018, 18:06:31
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Siminei

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Mie medicul nu mi-a recomandat sa merg la hematolog si nici nu am discutat inca despre nastere. Banuiesc ca la urmatorul control la 28 sapt sa aflu mai multe.

La cate sapt ai intrat in prenatal?
Incep sa resimt oboseala. Inca am stari de rau cu ameteala, arsuri pe piept, voma. Ajung cu picioarele, mainile umflate de la munca si peste noapte ma trezesc cu durere la nivelul lor. Dimineata zici ca-s lesinata. E drept ca plec la 7.30 ajung la 2o.30 acasa. Sper sa mai.rezist macar 6 saptamani.

De pe la 24 de saptamani am trecut la program de 6 ore, la 9 eram la munca si la 15 plecam. Am lucrat pana la 34 de saptamani pentru ca ma simteam foarte bine si nu aveam ce face singura acasa ca ma urcam pe pereti. Tu de ce stai atat de mult la munca? E ilegal sa lucreze ore suplimentare angajatele gravide inregistrate ca atare in revisal?!


Mie mi-a si recomandat ginecologul sa merg la hematolog, si mergeam eu oricum pentru ca ei stiu cel mai bine ce sa te sfatuiasca, eu zic sa mergi, chiar daca nu face decat sa iti confirme ce a zis ginecologul.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]