View Single Post
  #71 (permalink)  
Vechi 20 dec 2011, 21:12:45
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ce pregatim dietetic de Revelion si Craciun

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Si tu esti medic? Nu stiam Imi pare rau pentru Revelion



Praful sunt boabele de mustar macinate foarte fin (m-am uitat acum pe punga pentru confirmare). Deci, sunt sigura ca nu are agenti de ingrosare sau mai stiu ce.

ps: ai povestit de mamaliga, asa ca am mancat la cina mamaliga cu smantana. tare bun a fost. Malaiul asta nu se compara cu gustul malaiul din magazin. E absolut altfel.
Nu, sunt tehnician radiolog.

Mi-ai facut o pofta teribila de mamaliga cu smantana am si uitat ca exista

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
asa e si aici, in Germania... radiologii n-au nicio treaba.. acasa sforaie si in clinica raman doar tehnicienii... la voi tre sa semneze un medic cand se spritzeaza substanta de contrast?

Eu nu trebuie sa stau la clinica, ma cheam ei cand sunt urgente, dar nu-i mare avantaj ca e destul de naspa cand te scoala de la masa sau din pat. Plus ca nu tu un pahar de vin de revelion

Nu trebuie sa semneze radiologul pt contrast daca e urgenta. Nici nu e neaparat sa vina pana nu-s pozele gata, dar trebuie sa fie un medic acolo cand injectez, de obicei e cel de la terapie intensiva.


On topic: de revelion o sa fie sushi, e cea mai simpla varianta, fac si o salata de vinete, premiera de cand m-am mutat in Norvegia
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 20 dec 2011 at 21:18:33.
Răspuns cu citat