View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 24 aug 2012, 18:53:07
ioana87's Avatar
ioana87 ioana87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: satu mare, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 162cm, 84.8kg
Mesaje: 96
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Slabute din Satu Mare

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
felicitari si tie draga mea ca tu ai reusit sa slabesti mai mult decat mn pana la mentinere mai am mult si bine, inca 10 kg nu sunt de ici colo. dar ma voi stradui sa scap de afurisitele astea de kg cat mai sanatos posibil tu cum ai reusit sa slabesti? :*
si eu mai am mult de slabit pana ajung la kg tale , cum am slabit?in primul rand m-am abtinut de la dulciuri, f rar ciocolata neagra, si fructe cu masura mai mult cele cu calorii negative, fara cartofi, paste, orez, paine.... miscare, adica mers pe jos...sala, aerobic...etc uneori am mai facut exceptii la ocazii, dar asta maz de 2-3 ori pe luna, alimentate in mare parte din alimente bogate in proteine, multe salate, legume verzi, si in loc de dulciuri cate un pumn de fistic, alune sau migdale....si fara infometare, pt ca daca reduci mult nr de calorii,organismul incepe sa faca depozite se adapteaza la resurse limitate si slabesti putin, f f greu pe o durata indelungata...

in ultima luna am mai facut exceptii si am slabit mai putin, plus ca nu ma simt bine daca mananc "otravuri" oricat de gustoase ar parea, ne facem rau si ne ingreunam lupta cu kg

ce crezi tu ca te impiedica sa slabesti mai mult?
Răspuns cu citat