View Single Post
  #73 (permalink)  
Vechi 18 mai 2017, 19:41:34
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal depresiv...

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Neata...ma simt sleita de puteri!
Aseara am adormit de la 7-8 ...apoi la 11.30 m am bagat iar la somn pana la 6.30.
Ieri dupa munca eram in dubii daca sa vin pe jos sau nu spre casa..cca 45 min de mers. Acu ma simt adormita in ciuda cafelei. Am mancat 2 batoane de cereale(20g bucata) de la cerbona...fara adaos de zahar, doar cu fructe rosii uscate.
Diseara cand ajung acasa ar trebui sa fac blatul de tort pt tata socru pe sambata si maine sa il ornez...sambata lucrez toata ziua...e clar....duminica nu ma dau jos din pat!
De la 10-16 am mancat o banana o para 2 nectarine
Cina sunca, muschi de porc ceapa verde si niste fistic
Nu am reusit sa termin tot din farfurie...

Dimineata mi am propus sa mananc mai bine...mi am facut analizele si sunt ok. Astazi doar 6500 pasi. Am mers si am venit cu masina de la munca.
Am facut si blatul de tort..momentan ma simt ok!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]