View Single Post
  #75 (permalink)  
Vechi 21 nov 2010, 17:40:01
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? am 90 de kg

@ Stelutza24, si eu m-am inscris tot pe 20nov 2010. Sunt alaturi de tine, si am tot cam atatea kg ca si tine si cam acelasi target. Eu incerc sa tin o dieta echilibrata, pui fiert la pranz, dimineata daca apuc 1 iaurt activia natural, fara fructe, seara la fel plus 1-2 portocale si de pofta niste cereale de promb( simple) cu lapte...si sport, calculatorul de calorii de aici ma ajuta foarte mult, plus ca scriu ce mananc in meniu imi calculeaza caloriile si scriu si cat si ce sport am facut si vad sa am mai multe calorii consumate decat calorii ingerate. Sunt de o zi activa pe slabute.ro, si deja am prins drag de site. Ma ajuta stiind ca sunt foarte multe fete alaturi de mine, si ne ambitionam/ajutam reciproc. Te-ar ajuta sa iti fac un jurnal, unde sa scrii in fiecare zi sa fi activa, si sa vina si alte prietene de pe site sa iti scrie sa te incurajeze sau sa iti dea sfaturi foarte bune de urmat. Te pup, te astept cu un jurnal, si de ce nu si pe la mine. Bafta, sa ai multa multa vointa si ambitie, nu te lasa pentru NIMIC in lume. Te pup.
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]