View Single Post
  #754 (permalink)  
Vechi 09 mai 2016, 06:37:42
mihaela2011's Avatar
mihaela2011 mihaela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de AlinaRT Vezi mesajul
Eu am in plan o operatie de gastric sleeve, dar mai intai trebuie sa obtina maica-mea un credit (mie veniturile inregistrate nu imi permit).Deci va mai dura. Cautam persoane in prag de operatie sau dupa, dar oricum intre timp tin cat pot regim tip Dukan (oricum putini carbo). Deocamdata reusesc doar sa nu ma ingras. E adevarat ca am si multe slabiri la activ (si pus la loc) si dupa ultimele studii cica incepe sa consume corpul cu 500-800 calorii mai putin decat normal, chiar si cu sport. Si consumul de la sport se plafoneaza.
Nu zic ca scuza, dar nu cred ca mai merge ceva in afara de operatie.
Citeam ca daca ai grup de suport dupa operatie e mult mai bine.
Buna,Alina! si eu am nascut prin cezariana ,anul trecut,aveam 122 kg,am ramas cu 115 kg si acum am 94,cu dieta am reusit sa dau jos kg astea...
poate daca tii Dukan nu vei mai avea nevoie de operatie,se slabeste foarte bine daca te tii de treaba. multa bafta!
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mihaela2011:
rozica1965 (09 mai 2016)