View Single Post
  #76 (permalink)  
Vechi 04 sep 2012, 06:41:04
ioana87's Avatar
ioana87 ioana87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: satu mare, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 162cm, 84.8kg
Mesaje: 96
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Smile Re: Slabute din Satu Mare

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
nu'i nimic scumpa. cum ti'a fost concediul? pe unde ai fost? nu mai mananc carne din cauza unei probleme medicale, adica de cand imi e interzisa am mai mancat de vreo 4 ori ca pur si simplu nu am rezistat.. in rest, stiu ca consum multi carbo, stiu unde imi sunt greselile, dar uneori parca nu sunt constienta. Azi am mancat de dim 2 felii de paine cu gem. inca nu stiu ce o sa mananc la pranz, dar ma gandesc ori la orez brun fiert cu niste legume mexicane sau hrisca inmuiata. u ce meniu ti'ai propus pe ziua de azi? :X :*
Neata Adina! Am fost in constanta la Eforie pt ca am mers acolo la nunta la fratele mai mare al sotului meu, a fost ok, insa eu prefer sa calatoresc in alte tari pt concediu. Nici peste nu ai voie? Poți sa încerca sa îți faci sufleuri la cuptor de conopida, spanac, brocoli, vinete, sa mănânci mai mult legume, lactate, oua si fructe, fructe uscate, fistic, migdale .. Si mănâncă mai puțin la mesele principale, nu mai mult de 4-500 de cal si ia gustari între mese iar fructele sa nu le combina duminica, sa le consumi cu o ora înainte de masa sau cu 2-3 ore după masa, si bineinteles carbohidratii sa nu ii combina cu proteinele, dacă mănânci din pâine cu gem, nu mai mănânci si cascaval , insa laptele dulce e glucidic si merge cu glucidele...succes si caută pe net ca sunt multe retete din legume si lactate f bune, poți sa mănânci variat si fără carne... Sa îmi spui dacă ai voie peste. Mult succes draga mea si fii mai optimista, vei vedea ca se va rezolva si cu alimentatia
Răspuns cu citat