View Single Post
  #761 (permalink)  
Vechi 08 sep 2012, 12:37:23
Stephanie's Avatar
Stephanie Stephanie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2010
Locaţie: Tara Slabutelor, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Sanatoasa
Date: 180cm, 75kg
Mesaje: 777
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie

Salut Ema.Multumesc mult mult de tot pentru sustinere.Sper si eu sa reusim exact cand ne propunem(sau si mai repede de atat ).Mie imi plac persoanele de 1,60-1,65 m pt ca ele nu pun multe kg daca se ingrasa(se vede orice gram,deci sunt mai atente sa nu puna multe kg) si daca pun mai putin,asta inseamna ca slabesc mult mai usor.Cand le aud pe unele prietene cu chestii de genul :Trebuie sa slabesc 3 kg .... mi se pare o nimica toata.La mine 3 kg nici nu se vad...Asta e...multi imi spun ca nu le vine sa creada ca eu am greutatea asta fiindca nu arat chiar atat de grasa.Nu stiu ce sa cred fiindca in majoritatea pozelir sau in diferite oglinzi par mult mult mai grasa decat ma simt.Chestia e ca eu nu mai stiu ce sa cred.Vreau sa ajung la o greutate stabila si sa raman asa mult timp.Povestea o doamna de la aerobic ca ea dupa ce s-a nascut fiul ei(fiul ei are cam 22 de ani) nu s-a mai ingrasat deloc.Zicea ca de 20 de ani are 48-49 kg.Pfff...deci asta chiar e performanta.Bineinteles cu sport si alimentatie in limitele bunului simt.Daca altii pot ,trebuie sa reusim si noi.Am zis un lucru de fiecare data cand lumea m-a intrebat daca imi tin majoratul.Daca arat acceptabil si normal,mi-l tin,daca nu,nu.Vorbesc serios acum.Succes tuturor!
__________________
Jurnal http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/flawless-jurnal-stephanie-4023.html

Two years ago I tried for the first time.The results were absolutely amazing.Now,I am trying for the second time.It seems hard,but nothing is easy.Nothing can stop
ME!So let's forget all those bad days and hope for the better!Welcome,new life!


Stephanie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 619 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]