View Single Post
  #763 (permalink)  
Vechi 11 sep 2012, 10:57:29
Stephanie's Avatar
Stephanie Stephanie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2010
Locaţie: Tara Slabutelor, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Sanatoasa
Date: 180cm, 75kg
Mesaje: 777
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie

Buna,fetelor!Ieri am facut multe greseli in alimentatie,dar seara am facut sport si nu e atat de rau.Am mancat struguri albi cu boabe mari fiindca ii ador si are matusa mea in gradina.Deci va imaginati ca am mancat cam mult(vreo 3 ciorchini medii).In rest,am mancat destul de ok.Nu mai conteaza,totul a trecut.Sunt bucuroasa ca nu am cu multe grame peste ticker si ca ziua de ieri si abaterile nu m-au ,,costat,, mai mult de 400-500 g(care se vor duce astazi).E mult mai ok.Ma simt mai bine dupa mini-vacanta de saptamana trecuta si ma bucur ca am un metabolism mai bun.In alte zile in care mancam mai neglijent,puneam 1-2 kg de la o zi la slta.Oricum,chestiile astea nu sunt tare relevante.Am fost aseara la aerobic la colega mea care e instructoare de 2 ani.Am mers destul de rar la ea fiindca are un stil diferit de ceea ce fac la step aerobic la sala unde merg,dar trebuie sa mai variez.M-am motivat sufiecient pt saptamana asta,deci sunt mai increzatoare.A venit la sala si o prietena care e campioana la ski si practica skiul de 13 ani si din intamplare era imbracata cu pantaloni mai scurti.Deci de-ati vedea-o,pffff...tipa aia e buna de pus pe Fitspiration.E slaba,insa are niste muschi la picioare si pe fese si coapse nu are pic de celulita.E norocoasa fiindca mananca dulciuri oricand sau alte chestii,dar oricum face muuulta miscare.M-am motivat cand am vazut-o,nu o mai vazusem in pantaloni scurti de mult timp.
Azi am ales un meniu ok,din pacate cam multe grasimi bune,dar nu am ajuns la supermarket inca,merg doar deseara.Am in frigider niste puila cuptor,dar am zis ca nu am chef sa mananc pui azi.
Md-2 mere
G-50 g musli cu iaurt 2% si cacao
P-o omleta din 2 oua,ulei de masline cu niste rosii
G-migdale
C-iaurt sau o salata de peste

Voi ce mai faceti?Pfff...vine scoala/facultatea in scurt timp
__________________
Jurnal http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/flawless-jurnal-stephanie-4023.html

Two years ago I tried for the first time.The results were absolutely amazing.Now,I am trying for the second time.It seems hard,but nothing is easy.Nothing can stop
ME!So let's forget all those bad days and hope for the better!Welcome,new life!


Stephanie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 619 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]